ANASAYFA  |  HAKKIMIZDA  |  ÜRÜNLER  |  TEKNİK ÖZELLİKLERİ  |  REFERANSLAR  |  İ.K.  |  İLETİŞİM
  Hakkımızda...
 
Firma Profili
Kilometre Taşları
Misyonumuz
Vizyonumuz
Çevre Politikamız
Başkanın Mesajı
Sertifikalarımız
Kilometre Taşları

Figürbeton temeli 1992 yılında proje çizimi, bina dış cephe tasarımı, dekorasyon ve uygulama konularında hizmet vermek amacıyla atılmıştır.

İlk yıllarda yapı proje çizimleri öncelikli olurken, daha sonra dekorasyon ve uygulama alanındaki faaliyetler öne çıkmaya başlamıştır.

Bu süreç içerisinde anahtar teslimi olarak çeşitli inşaat projelerinde yüklenici olarak faaliyet gösterilmiştir.

Aktif iş hayatımızda öne çıkan faaliyetlerimizden biride yapı denetimi hizmetlerimizdir. 2000 yılından bu güne kadar çok büyük çaptaki projelerin yapı denetimini de başarılı bir şekilde tamamlamış bulunuyoruz.

Yapı sektörünün çeşitli alanlarındaki bu birikimle sektörün öne çıkan uygulamalarını araştırmak için ar-ge faaliyetlerine başladık.

Figürbeton estetik ve kaliteyi birleştiren bir anlayışla inovasyona dayalı ar-ge çalışmaları sonucunda GRC ( Glasfibre Reinforced Cement-Cam elyafı donatılı beton ) dekoratif elemanlar, cephe panelleri, ısı izolasyonlu cephe elemanları alanında üretim kararı aldık.

Yapıya kalite, estetik ve ergonomi katan prekast yapı elemanlarını, 2000 m2 açık,1500 m2 kapalı olmak üzere toplam 3500 m2 alana sahip modern üretim teknolojilerinin kullanıldığı fabrikamızda üretmeye başladık.

Üretilen prekast yapı elemanlarını uygulamak üzere kendi ekibimizi kurduk ve üretimin yanında uygulama hizmeti de vermeye başladık.

Kalitemizi sürekli kılmak adına toplam kalite yönetimi uygulamalarına büyük ağırlık vererek sürdürülebilir büyüme stratejimizin temellerini oluşturduk.

Belgelendirme İşlemlerine hız vererek uluslararası kalite belgelerimizi aldık.

Yapı elemanları uygulamalarını ilk defa Kanlıca da özel bir yalı projesiyle uygulamaya başladık.

Kurumsal yapı firmalarının tercih ettiği bir tedarikçi olduk.

Yeniden yapılanma kararı alarak tüm iş süreçlerimizi günün koşullarına göre düzenleme kararı aldık.

FİGÜRBETON ® BİR TEKNİK YAPI GROUP KURULUŞUDUR.